Únor 2010

Hokejisté na olympiádě končí, nedokázali dát Finům ani gól

25. února 2010 v 13:01 Zimní olympijské hry 2010
Zase ve čtvrtfinále. Od roku 2007 neprošla hokejová reprezentace přes bránu vedoucí ke čtyřem nejlepším týmům na velkém turnaji. Po posledních třech šampionátech neuspěli ani na olympiádě ve Vancouveru, svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky prohráli s Finskem 0:2. Ačkoliv byli po většinu zápasu lepší, soupeři stačil k výhře vítězný gól Hagmana šest minut před koncem. Po trápení s Lotyšskem tak následoval pro český hokej další šok.

25. 2. 2010 03:39 - 25. 2. 2010 06:19 Aktualizováno
PRAHA-tv
Na české střídačce nechyběl Jaromír Jágr, jenž nedohrál předchozí utkání s Lotyšskem, Finové se naopak museli obejít bez potrestaného Pitkänena a do zápasu vstoupili jen se šesti obránci. Soupeř začal lépe, Vokoun nejprve skvěle zasáhl proti Jokinenovi, Polák pak jen za cenu faulu zastavil rozjetého Selänneho.
Další minuty patřily českému týmu. Jágr se pokoušel zasunout puk zblízka, Kiprusoff pak skvěle zasáhl proti střele Eliáše z pravé strany. Plekanec zase už téměř z úhlu nahodil puk na finskou branku od levého mantinelu a Kiprusoff kotouč neudržel v lapačce, situaci zachránili obránci soupeře.

Jaromír Jágr (vlevo) se snaží překonat finského brankáře Miikku Kiprusoffa.

Slovensko vyřadilo Švédy a postoupilo do semifinále olympiády

25. února 2010 v 12:54 Zimní olympijské hry 2010
Hokejisté Švédska neobhájí zlaté olympijské medaile z Turína. Ve čtvrtfinále turnaje ve Vancouveru prohráli se Slovenskem 3:4. Slováci vedli dvakrát o dvě branky, vítězný gól zajišťující jejich vůbec první účast v semifinále ZOH vstřelil v 50. minutě Tomáš Kopecký. Tři branky zařídili Marián Hossa a Demitra, v boji o medaile je teď čeká domácí Kanada.
25. 2. 2010 06:18 - 25. 2. 2010 08:20 Aktualizováno
PRAHA-tv
Úvod zápasu vyšel lépe Slovensku. Lundqvist musel zasahovat proti Gáboríkovi, Šatan zase z velkého úhlu nepřehodil beton švédského gólmana. Pak se až k brance prokličkoval Marián Hossa, Lundqvist vyrazil jeho pokus betonem. Začali o sobě dávat vědět i Švédové - Daniel Sedin ve skvělé pozici netrefil přihrávku bratra Henrika, střelu Bäckströma srazil jeden z obránců.

Slovenský útočník Andrej Sekera se raduje ze vstřeleného gólu Švédům.

Švéd Henrik Tallinder (vpravo) se poroučí na střídačku po tvrdém zásahu Slováka Zdena Cháry.

Už je českou zimní královnou. Sáblíková nemá konkurenci!

25. února 2010 v 12:49 Zimní olympijské hry 2010
V historické medailové bilanci ze zimních olympiád už Martina Sáblíková nemá konkurenci. Kateřina Neumannová nebo Jiří Holík sice získali víc medailí, ale dvěma zlatými se nemůže chlubit nikdo jiný než 22letá rychlobruslařka! A to jí ještě několik zimních olympiád čeká.
25. 2. 2010 08:38
VANCOUVER
Při vzpomínkách na posledního trojnásobného medailistu z jedné letní či zimní olympiády je nezbytné lovit hluboko v historii. "Nebyla to paní Čáslavská? Myslela jsem si to," správně odhadovala Sáblíková.

Právě legendární gymnastka ji dekorovala jako vítězku ankety Sportovec roku za loňský rok. "Určitě mi pomohla, když mi říkala, jak mi věří," přiznává rychlobruslařka.