Hokejisté na olympiádě končí, nedokázali dát Finům ani gól

25. února 2010 v 13:01 |  Zimní olympijské hry 2010
Zase ve čtvrtfinále. Od roku 2007 neprošla hokejová reprezentace přes bránu vedoucí ke čtyřem nejlepším týmům na velkém turnaji. Po posledních třech šampionátech neuspěli ani na olympiádě ve Vancouveru, svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky prohráli s Finskem 0:2. Ačkoliv byli po většinu zápasu lepší, soupeři stačil k výhře vítězný gól Hagmana šest minut před koncem. Po trápení s Lotyšskem tak následoval pro český hokej další šok.

25. 2. 2010 03:39 - 25. 2. 2010 06:19 Aktualizováno
PRAHA-tv
Na české střídačce nechyběl Jaromír Jágr, jenž nedohrál předchozí utkání s Lotyšskem, Finové se naopak museli obejít bez potrestaného Pitkänena a do zápasu vstoupili jen se šesti obránci. Soupeř začal lépe, Vokoun nejprve skvěle zasáhl proti Jokinenovi, Polák pak jen za cenu faulu zastavil rozjetého Selänneho.
Další minuty patřily českému týmu. Jágr se pokoušel zasunout puk zblízka, Kiprusoff pak skvěle zasáhl proti střele Eliáše z pravé strany. Plekanec zase už téměř z úhlu nahodil puk na finskou branku od levého mantinelu a Kiprusoff kotouč neudržel v lapačce, situaci zachránili obránci soupeře.

Jaromír Jágr (vlevo) se snaží překonat finského brankáře Miikku Kiprusoffa.