Olympijský hokejový turnaj ovládla domácí Kanada, v prodloužení rozhodl Crosby

1. března 2010 v 19:11 |  Zimní olympijské hry 2010

Hokejový turnaj olympijských her ve Vancouveru ovládla domácí Kanada. Výběr Javorových listů ve dramatickém finálovém utkání porazil Spojené státy americké 3:2 po prodloužení. Američané sice 25 vteřin před koncem základní hrací doby poslali duel do prodloužení, v něm ale v čase 67:40 rozhodl Sidney Crosby. Kanaďanům se tak na olympiádě podařilo triumfovat poosmé v historii. Bronz putuje do Finska.

28. 2. 2010 21:00 - 1. 3. 2010 00:24 Aktualizováno VANCOUVER/PRAHA
Zápas začal aktivně z obou stran, nebezpečnější příležitosti ovšem přišly až v druhé desetiminutovce úvodního dějství. Nejdřív se zapotil kanadský brankář Luango, po akci Browna, nerozhodný stav ale vydržel i proto, že z brankové čáry uklidil kotouč do bezpečí zadák Keith.

Hokejisté Kanady se radují z vítězství na olympijském turnaji
Američan Ryan Callahan (v modrém) vráží na mantinel Kanaďana Brenta Seabrooka.
Američan Zach Parise vyrovnává 25 sekund před koncem třetí třetiny zápasu s Kanadou na 2:2.
Kanadští hokejisté se radují z branky Sidneyho Crosbyho (uprostřed), která jim zajistila olympijský triumf.